وب سایت رسمی گروه بین المللی 10Points

آموزش علم پتروشیمی

من صمد كارگر با تجربه ٢٥ ساله در شيمی و پتروشيمی به شما ياد ميدهم چگونه با استفاده از اين صنعت پول ساز، ثروتمند و روياهاتون رو بسازين.​

برنامه‌ریزی برای سه مزرعه بادی شناور عظیم در سواحل استرالیا

برنامه‌ریزی برای سه مزرعه بادی شناور عظیم در سواحل استرالیا

مزرعه بادی شناور با ظرفیت‌های ۱.۶ و ۱.۳ گیگاوات

برنامه‌هایی برای توسعه سه مزرعه بادی شناور عظیم و فراساحلی در استرالیا اعلام شده است. که دو مورد از آنها قرار است از فناوری باد شناور استفاده کنند.

در بیانیه روز چهارشنبه، BlueFloat Energy گفت که به دنبال توسعه این پروژه‌ها با شرکت مشاوره Energy Estate است. که در شهرهای سیدنی، کانبرا و آدلاید استرالیا حضور دارد.

تاسیسات پیشنهادی پروژه باد فراساحلی هانتر کوست 1.4 گیگاواتی است. که در آب‌های نزدیک نیوکاسل، نیو ساوت ولز قرار دارد. پروژه باد فراساحلی ولونگونگ، ظرفیتی معادل 1.6 گیگاوات دارد. و در دو مکان در نزدیکی وولونگونگ، نیو ساوت ولز پخش می‌شود. و پروژه 1.3 گیگاواتی بادی فراساحلی گیپسلند بزرگ که برای آب‌های نزدیک منطقه گیپسلند ویکتوریا برنامه‌ریزی شده است.

کارلوس مارتین، مدیرعامل BlueFloat Energy در بیانیه‌ای گفت: «انرژی بادی فراساحلی در سطح جهانی در حال رشد است. و اکنون زمان استرالیا فرا رسیده است.

کارلوس مارتین در ادامه گفت: “ما از چشم‌انداز معرفی دو نوع فن‌آوری مزرعه بادی شناور … در استرالیا هیجان زده هستیم. زیرا این ما را قادر می‌سازد تا از برخی از بهترین منابع بادی دریایی در سطح جهان استفاده کنیم.”

پیش‌بینی‌ها از ظرفیت انرژی بادی در سطح جهان

شورای جهانی انرژی بادی در گزارشی اعلام کرد که 6.1 گیگاوات ظرفیت بادی دریایی در سال 2020 نصب شده است. که در مقایسه با 6.24 گیگاوات در سال 2019 کاهش اندکی را نشان می‌دهد.

گزارش GWEC که در اوایل سال جاری منتشر شد، پیش‌بینی می‌کند که بیش از 235 گیگاوات ظرفیت بادی فراساحلی در طول دهه آینده نصب می‌شود. با این حال، با ظرفیت کلی تا سال 2030 به 270 گیگاوات می‌رسد.

استرالیا در حال حاضر هیچ نیروگاه بادی فراساحلی ندارد. در اواخر نوامبر، پارلمان این کشور قوانینی را تصویب کرد که به گفته مقامات، «از توسعه صنعت انرژی فراساحلی استرالیا حمایت می‌کند. و مشاغل جدید و سرمایه‌گذاری در مزارع بادی دریایی و پروژه‌های انتقال ایجاد می‌کند».

در بیانیه ای در آن زمان، آنگوس تیلور، وزیر صنعت، انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه.ای استرالیا، گفت که این قانون “تعدادی از پروژه‌های کلیدی را که در حال توسعه هستند تسریع می‌بخشد.”

اینها شامل ستاره جنوب، مزرعه بادی فراساحلی دیگری است که برای آبهای سواحل گیپسلند پیشنهاد شده است. کسانی که پشت این پروژه هستند می گویند اگر این پروژه با پتانسیل کامل خود توسعه یابد” این تاسیسات تقریباً 1.2 میلیون خانه در ایالت ویکتوریا را تامین می‌کند.

در چند سال گذشته، تعدادی از شرکت‌ها با پروژه‌های مزرعه بادی شناور دریایی درگیر شده‌اند.

مزرعه بادی شناور در نقاط دیگر جهان

در سال 2017، Equinor نروژ، Hywind Scotland، یک تاسیسات 30 مگاواتی را افتتاح کرد. که آن را «اولین مزرعه بادی شناور در مقیاس کامل» می‌نامد.

سپس در سپتامبر 2021، یک شرکت نروژی دیگر، Statkraft، گفت که یک قرارداد خرید بلندمدت مربوط به یک مزرعه بادی شناور فراساحلی موسوم به “بزرگترین جهان” آغاز شده است.

همچنین دو شرکت‌ RWE Renewables و Kansai Electric Power در ماه اوت اعلام کردند که توافقنامه‌ای امضا کرده‌اند که به موجب آن «امکان‌سنجی پروژه بادی دریایی شناور در مقیاس بزرگ» در آب‌های نزدیک سواحل ژاپن بررسی می‌شود.

توربین‌های بادی دریایی شناور با توربین‌های بادی دریایی ثابت که ریشه در بستر دریا دارند، متفاوت هستند. یکی از مزیت‌های توربین‌های شناور این است که می‌توان آن‌ها را در آب‌های عمیق‌تر در مقایسه با توربین‌های ثابت نصب کرد.

برای خبرهای بیشتر اینجا را کلیک کنید.

منبع: CNBC

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.