وب سایت رسمی گروه بین المللی 10Points

آموزش علم پتروشیمی

من صمد كارگر با تجربه ٢٥ ساله در شيمی و پتروشيمی به شما ياد ميدهم چگونه با استفاده از اين صنعت پول ساز، ثروتمند و روياهاتون رو بسازين.​

بازگشت دوباره نیروی کار به اشتغال

بازگشت دوباره نیروی کار به اشتغال

بازگشت دوباره نیروی کار به اشتغال

هم‌اکنون خیلی از صاحبان کسب‌وکار و صنعتگران با چالش‌هایی در زمینه‌های گمرکی، بیمه‌ای، بانکی، مالیات و بخشنامه‌های گوناگون و قوانین مختلف مواجه هستند. در چنین موقعیتی راهگشای رفع این مشکلات از مقابل آنها، می‌تواند اورژانس کسب‌وکار باشد. طبق گزارش «ایسنا» سال گذشته، به‌علت پاندمی عملا تعداد زیادی از بنگاه‌های اقتصادی و کسب‌وکارها درگیر مشکلات متعدد شدند.

 

همچنین الزام حفاظت از بنگاه‌های اقتصادی و پشتیبانی از صنعتگران و مشغولین به کار از حیث ادامه فعالیت و ماندن در بازار و حفاظت از نیروهای کار بیشتر از قبل محسوس بود، در همین راستا وزارت کار، اورژانس کسب‌وکار را راه‌اندازی کرده است.

 

این ایده‌ای بود که با هدف حمایت و صیانت از بنگاه‌های اقتصادی و همچنین حفظ اشتغال برای نیروهای کار با همکاری جهاد دانشگاهی شروع به‌کار کرد. رویه‌ی اورژانس کسب‌وکار متمرکز شدن روی واحدهای کسب‌وکار است به همین جهت می‌توان از آن در زمان‌های حاد اقتصادی استفاده کرد. طبق گفته‌های وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، شریعتمداری، سعی شده با تاسیس اورژانس کسب‌وکار از بیکار شدن سالانه ٣٠٠ هزار نیروی کار جلوگیری و به کارامد شدن سیاست‌گذاری‌ها در این حوزه کمک شود.

 

وزیر کار همچنین افزود: امکان ارایه گزارش اورژانس کسب‌وکار در دولت وجود دارد. از این حیث لزوم وجود ارتباط نزدیک بین ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و اورژانس کسب‌وکار احساس می‌شود.

 

بنابر اعلام شریعتمداری، اورژانس کسب‌وکار در کمترین حالت از تعطیلی پنجاه درصد از فعالین مختل شده جلوگیری شده است. هم‌اکنون خیلی از فعالان و صنعتگران با چالش‌های گوناگونی از جمله مقررات زائد و مخل کسب‌وکار، قوانین و بخشنامه‌ها، چالش‌های حقوقی و گمرکی و بانکی و عوارض و مالیات روبرو هستند از این رو اورژانس کسب‌وکار قادر است راهگشای رفع این مشکلات از مقابل تولیدکنندگان باشد.

 

برای حفظ فرصت‌های کاری حال حاضر و مانع شدن از کاهش نیروهای کار تصمیم بر ایجاد سیستم هشداری گرفته شده برای اینکه فعالین و کسب‌وکارهایی که به نحوی با چالش روبرو هستند پیش از تصمیم برای تعدیل نیروی کار، معضل خود را مطرح کرده تا با ارائه راه حل‌هایی از ۳۰ درصد ریزش نیروهای کار جلوگیری به عمل آید، رئیس مرکز ملی پایش سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال وزارت کار به این نکته اشاره کرد.

 

وی همچنین افزود به‌طور رسمی و غیررسمی، همه کسب‌وکارها می‌توانند با اورژانس کسب‌وکار ارتباط برقرار کنند و این وزارتخانه مصمم بر این امر است تا از این راه بنگاه‌های غیررسمی را تبدیل به رسمی نماید. زیرا که این موضوع منجر به توسعه بازار کار و اقتصاد کشور می‌شود. طبق نظر کارشناسان در شرایط کنونی تاسیس اورژانس کسب‌وکار می‌تواند یک ایده موثر باشد که قادر است زمینه خوبی از حیث ارایه خدمات به کسب‌وکارهای آسیب دیده، احیای بنگاه‌ها در مواقع بحرانی و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.