وب سایت رسمی گروه بین المللی 10Points

آموزش علم پتروشیمی

من صمد كارگر با تجربه ٢٥ ساله در شيمی و پتروشيمی به شما ياد ميدهم چگونه با استفاده از اين صنعت پول ساز، ثروتمند و روياهاتون رو بسازين.​

اولین دکل نفتی دریایی در کشور ساخته می‌شود؟

اولین دکل نفتی دریایی در کشور ساخته می‌شود؟

درخواست از جهاد دانشگاهی برای ساخت اولین دکل نفتی

 

وزیر نفت در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی پیشنهاد کرد این نهاد علمی با توجه به نیاز کشور به دکل‌‌‌ نفتی دریایی، در زمینه تامین این محصولات ورود کند. وزیر نفت در نشست مشترکی با رئیس جهاددانشگاهی، این نهاد را در اولویت تامین تجهیزات صنعت نفت خواند.

 

در ابتدای این دیدار آخرین وضعیت قراردادهای همکاری جهاددانشگاهی و شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت در زمینه تولید و تامین ۵۹ رول کلاف لوله مغزی سیار.، بازوهای بارگیری، مته‌‌‌های PDC،. پکیج تصفیه پساب صنعتی واحد بهره‌‌‌برداری قشم و تخلیه محیط‌پذیر مطابق استانداردها (شرکت فلات قاره).، ساخت و بازسازی تعدادی از دکل‌‌‌های حفاری (شرکت ملی حفاری)،. بحث نمک‌‌‌زدایی یا فراورش نفت خام با شرکت مهندسی و توسعه نفت مورد بررسی قرار گرفت.

خرید تجهیزات داخلی در اولویت

 

جواد اوجی وزیر نفت به گزارش‌های ارائه شده از توانمندی‌‌‌های جهاددانشگاهی اشاره کرد. و گفت: کسی حق خرید خارجی تجهیزاتی را که در داخل توان تامین آن هست، ندارد. و جهاد دانشگاهی در اولویت تامین تجهیزات داخلی است. وزیر نفت درباره مشکل کشور در زمینه دکل‌‌‌های دریایی، درخواست ورود جهاددانشگاهی برای تامین این دکل‌ها را داد. و گفت: با ورود جهاددانشگاهی به این حوزه امیدواریم اولین دکل دریایی در کشور ساخته شود. و وزارت نفت برای آغاز این کار همه‌‌‌جانبه حمایت می‌کند.

اوجی همچنین از مسوولان جهاددانشگاهی خواست تا پیشنهادهای جدید دانش‌بنیان خود را در زمینه‌‌‌های موردنیاز صنعت نفت به این وزارتخانه اعلام کنند. حمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی نیز درباره پیشنهاد وزیر نفت به جهاددانشگاهی در حوزه طراحی و ساخت دکل‌‌‌های دریایی. گفت: در این زمینه آمادگی لازم در جهاد دانشگاهی وجود دارد. و آماده هستیم با شکل‌‌‌گیری یک همکاری منسجم در این حوزه ورود کنیم.

برای خبرهای بیشتر اینجا را کلیک کنید.

منبع: دنیای‌اقتصاد

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.