وب سایت رسمی گروه بین المللی 10Points

آموزش علم پتروشیمی

من صمد كارگر با تجربه ٢٥ ساله در شيمی و پتروشيمی به شما ياد ميدهم چگونه با استفاده از اين صنعت پول ساز، ثروتمند و روياهاتون رو بسازين.​

ده هزار کیلووات ساعت برق در سال توسط یک دیوار جدید از توربین های بادی

ده هزار کیلووات ساعت برق در سال توسط  یک دیوار جدید از توربین های بادی

ابداع جدید برای تامین برق پاک

توربین های بادی منابع قدرتمند انرژی پاک هستند. که در بسیاری از مناطق انرژی قابل اعتماد ارزانی را ارائه می‌کنند. در گذشته، این مدل از توربین‌ها در گذشته می‌توانستند یک خانه را به مدت دو روز با یک چرخش برق رسانی کند. این مدل جدید دیوار برق بادی می‌تواند هر سال 20000 خانه را تامین کند.

همه اینها خوب است اما توربین‌های بادی که در شهرهای شلوغ نصب می‌شوند چطور؟ توربین‌های بادی معمولی برای چنین تاسیساتی بسیار حجیم هستند. به همین دلیل است که Joe Doucet، طراح و کارآفرین آمریکایی، دیوار نامحسوسی از توربین‌های بادی ایجاد کرده است. که می‌توان آن را در‌ فضای شهری بدون ایجاد مزاحمت بصری جا داد. و بیش از 10000 کیلووات ساعت در سال برق تولید می‌کند. که به گفته شرکت فَست برای تامین برق یک خانه کافی است.

توربین های بادی داخل شهر چگونه کار می‌کنند؟

وب‌سایت Doucet می‌گوید: «انرژی بادی نقش کلیدی در کمک به شبکه‌های ملی در سراسر جهان برای کاهش وابستگی به سوخت‌های فسیلی برای تولید انرژی ایفا کرده است. اما توربین های بادی خانگی با حرکت بسیار کندی مواجه شده‌اند. که تا حدی به دلیلایل فیزیکی بوده است.»

این “دیوار جنبشی” که به گونه‌ای طراحی شده است که از نظر زیبایی و عملکرد دلپذیر باشد‌ از مجموعه‌ای از تیغه‌های چرخشی تشکیل شده است. که به صورت جداگانه می‌چرخند. و یک مینی ژنراتور را به حرکت در می‌آورد که برق تولید می‌کند. الکتریسیته در خانه یا مشاغل مورد استفاده قرار می‌گیرد. برق می‌تواند در یک باتری دیواری ذخیره شود. یا حتی می‌تواند به شبکه ملی بازگردانده شود تا درآمدی برای مالک فراهم کند.”

و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است! می‌توانیم این دیوارها را در مقابل خانه‌هایمان یا در کناره‌های بزرگراه‌هایمان نصب کنیم. در حال حاضر، ارتفاع دیوار 8 فوت (2.4 متر) و عرض آن 25 فوت (7.6 متر) است. اما طراحی را می توان بر اساس نیاز کاربر تنظیم کرد.

وب‌سایت Doucet پیشنهاد می‌کند که این کار را با یک چارچوب ساخته شده از آلومینیوم انجام دهید. که سپس می‌توان آن را با هر ماده سبک وزن پوشاند. این طراح همچنین گفته است که در حال مذاکره با تولیدکنندگان است تا بتوانند محصول را زودتر از حد انتظار به بازار عرضه کنند. آیا آماده هستید که شهرهای خود را با دیوارهای بادی مزین کنید؟

برای خبرهای بیشتر اینجا را کلیک کنید.

منبع: interesting engineering

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.