وب سایت رسمی گروه بین المللی 10Points

صمد کارگر

گروه بین المللی 10Points در سال ۱۳۷۹ توسط مهندس صمد کارگر و همکاران ایشان بنیان گذاری شد و از آن پس در جهت ارتقای کارآفرینی، جذب جوانان با استعداد و با شعار Make It Simple کوشیده است تا بدین وسیله بستری برای اشتغال زایی و کسب درآمد و همچنین آسایش و رفاه برای جوانان و پیشرفت اقتصادی کشور عزیزمان را فراهم آورد.
جناب آقای مهندس صمد کارگر فارع التحصیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مدیر گروه 10Points و مربی کسب و کار هستند.

ایشان از مدیران اسبق، مهندسان طراح و مدیران عامل صنعت پتروشیمی کشور بوده اند و در حال حاضر قصد استفاده از تجربه و سابقه‌ی فعالیتشان در زمینه‌ی مدیریت و همچنین صنعت پتروشیمی برای راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک را دارند.
این گروه هم اکنون شامل ۱۲ زیرمجموعه به شکل گروه های تجاری کوچک است که از لحاظ حقوقی از یکدیگر کاملا مستقل هستند و در حوزه‌های گوناگونی اعم از صادرات، مهندسی و محیط زیست فعال هستند.

برنامه طولانی مدت تیم مدیریت این گروه برای جذب جوانان مستعد و علاقه‌مند به کسب و کار برای تاسیس سالیانه ۵ شرکت جدید با حدود ٥ سهام دار جوان و سهامداري عمده گروه 10Points و ظرفيت متوسط ٢٥ نفر همكار در هر كدام از اين شركت ها مي باشد.

همان طور که در بالا اشاره شد تا کنون ۱۲ شرکت تاسیس شده است و به یاری پروردگار و همت جونان این مرز و بوم به سوددهی رسیده اند.

مهندس صمد کارگر مربی کسب و کار و موسس گروه بین المللی 10points متولد ۱۳۵۲ هستند.

وی که تحصیلات ابتدایی و ‌راهنمایی خود را در روستای جوی سفید از توابع بوانات و تحصیلات متوسطه را در رشته ریاضی فیزیک دبیرستان نمونه مطهری شیراز گذرانده است فارغ التحصيل مهندسي پليمر از دانشگاه پلي تكنيك بوده و با سابقه كار در پتروشيمي بزرگ بندر امام در شاخه هاي مهندسي و تحقيق و توسعه، علاوه بر طراحي و راه اندازی پروژه هاي مهم پتروشيمي همچون تخت جمشيد ماهشهر، هگزان ٥٠ هزار تني، اكسير حلال عسلويه و … در سمت هاي مهم مديرعاملي پتروشيمي صدف خليج فارس، پتروشيمي تخت جمشيد، پتروشيمي أكسير حلال عسلويه مشغول خدمت‌رسانی بوده‌ است.

وی با بکارگیری سابقه فعالیتشان در زمینه های مختلف و همچنین تجربه راه‌اندازی کسب و کار در داخل و خارج کشور تا کنون ۱۲ شرکت از نوع Small And Medium Enterprises راه اندازي و علاوه بر ایجاد بستری برای رشد این شركتها, حالا راه اندازي و رشد ۸۸ شركت ديگر را در دستور كار خود قرار داده‌اند.

وي و همكاران ايشون در گروه 10Points برنامه ريزي نموده كه در ٢٠ سال آينده ٥٠٠ نفر از جوانان با استعداد كشور را صاحب كل و يا بخشي از بیزينس نموده و همچنين حدود ٢٥٠٠ نفر از اين جوانان را در اين مجموعه مشغول بكار نمايند. 

استراتژي رشد اين گروه بر اساس تخصيص ١٪؜ از مبلغ فروش كليه شركتهاي زير مجموعه (شامل كالا و خدمات )به ايجاد بزينس هاي جديد و شغل هاي جديد بوده و با اين استراتژي موفق ، تا كنون ١٢ شركت از نوع SME در كشور ايجاد و در حال رشد بوده و تا رسيدن به عدد ١٠٠ شركت ادامه خواهد يافت .