وب سایت رسمی گروه بین المللی 10Points

۹ حرکت مالی، قبل از تبدیل شدن به رئیس خودتان و خوداشتغالی 

۹ حرکت مالی، قبل از تبدیل شدن به رئیس خودتان و خوداشتغالی 

افزایش آمار خوداشتغالی در ایالات‌متحده

در بحبوحه “استعفای بزرگ” و همه‌گیری کرونا، میلیون‌ها آمریکایی شغل خود را ترک می‌کنند تا رئیس خود شوند. بر اساس داده‌های اداره آمار کار ایالات متحده، در ماه اکتبر، حدود 9.44 میلیون فرد خوداشتغال غیرشرکتی در ایالات متحده وجود داشت. از آوریل 2020، تعداد خوداشتغالی نزدیک به 2 میلیون نفر افزایش یافته است.

طبق داده‌های اداره سرشماری، از امسال تا اکتبر،. آمریکایی‌ها برای بیش از 4.5 میلیون شماره شناسایی مالیاتی فدرال که برای ثبت مشاغل جدید لازم است، درخواست داده‌اند. که در حال حاضر از حدود 4.3 میلیون درخواست برای مشاغل جدید برای کل سال 2020 و همچنین 3.5 میلیون درخواست در سال 2019 پیشی گرفته است.

تصمیم گیری برای واگذاری یک شغل ثابت به خوداشتغالی یا راه اندازی کسب و کار شخصی به طور کلی کاری نیست که بدون برنامه ریزی مناسب انجام دهید. در اینجا توصیه کارشناسان را پیرامون این مساله خواهید خواند.

شینیا ویلسون، CPA و بنیانگذار Fola Financial در نیویورک، گفت: «اگر به فکر انجام این حرکت هستید، من همیشه مردم را تشویق می‌کنم. که این کار را به روش صحیح انجام دهند.

قبل از اینکه به خوداشتغالی جهش کنید…

به گفته کوین لائو، یک برنامه ریز مالی معتبر و بنیانگذار امنیت مالی Imagine در سنت آگوستین، فلوریدا،. قبل از اینکه خودتان دست به کار شوید،. ایده خوبی است که ابتدا یک طرح تجاری برای خود تنظیم کنید.

او گفت که این بدان معناست که به زبان ساده بنویسید که هدف کسب و کار شما چیست. مخاطبان شما چه کسانی هستند. و انتظار دارید چه چیزی را دریافت کنید.

لائو گفت: «اگر یک «چرا» خیلی قانع‌کننده نداشته باشید، خیلی سخت است.

کارشناس امور مالی شخصی و تهیه کننده اجرایی و مجری مشترک پادکست Brown Ambition،. آقای Mandi Woodruff-Santos گفت: ممکن است بخواهید چندین جریان درآمد بالقوه را برای خود شناسایی کنید. او گفت شما همچنین باید آماده باشید تا کارهای جدید یا جریان‌های درآمدی را که صلاح می‌دانید را بپذیرید.

هنگامی که چشم اندازی از گام‌های بعدی خود به عنوان یک کارآفرین انفرادی داشتید،. می خواهید مطمئن شوید که منابع مالی برای حفظ خود در حین تاسیس کسب‌و کار دارید.

تخصیص منابع مالی برای خوداشتغالی

لائو گفت که مقدار دقیق منابع مالی به میزان تحمل ریسک شما و اینکه به چه سرعتی می‌توانید به سوددهی برسید، بستگی دارد. و افزود که وقتی شرکت مالی خود را راه اندازی کرد، 12 ماه هزینه زندگی و سه ماه از هزینه‌های کسب و کارش را پس‌انداز داشت.

هزینه‌های کسب و کار شامل مواردی مانند هزینه تاسیس یک شرکت و در صورت لزوم ثبت آن.، و پرداخت تجهیزات و خدمات مانند نرم افزار حسابداری یا خرید یک کامپیوتر جدید است. همچنین ممکن است لازم باشد هزینه بیمه درمانی خود را بپردازید. و برنامه خود را برای پس انداز بازنشستگی تنظیم کنید‌ مزایایی که معمولاً از طریق یک کارفرما دریافت می‌کنید.

یکی از چیزهایی که می‌تواند مفید باشد این است که یک هدف درآمدی برای خود تعیین کنید. که می‌تواند به شما کمک کند تا کار خود را هر ماه سرعت دهید. و مطمئن شوید که هزینه‌های خود را پوشش می‌دهید.

اگر کاملاً برای جهش آماده نیستید، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد. مانند راه‌اندازی کسب‌وکارتان به‌عنوان یک چالش فرعی با این امید که بعداً آن را به یک منبع درآمد تمام وقت تبدیل کنید.

وقتی تازه شروع می‌کنید

هنگامی که به تنهایی خوداشتغالی را شروع کرده‌اید، موارد بیشتری وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

اولین مورد این است که شما باید در امور مالی خود سازماندهی داشته باشید. و در مورد هزینه شخصی در مقابل هزینه کسب و کار شفاف باشید.

ویلسون گفت: «شما باید بین خود و کسب‌وکارتان جدایی ایجاد کنید.» و افزود که ساده‌ترین راه برای انجام این کار عموماً داشتن یک حساب بانکی متفاوت و کارت اعتباری یا نقدی برای هزینه‌های کسب‌وکارتان است.

او افزود که سازماندهی به شما در برنامه.ریزی مالیاتی مناسب، از جمله به حداکثر رساندن کسری‌ها کمک می‌کند.

او گفت: “با دانستن این موضوع، باید قبل از سال برنامه‌ریزی کنید که چگونه می توانید بدهی.های مالیاتی را به حداقل برسانید.” این شامل دانستن اینکه چه چیزی به عنوان هزینه کسب و کار باید حذف شود. و همچنین سایر اعتبارات و کسورات واجد شرایط کدام است.

مزایای زندگی آزاد

هنگامی که تصمیم گرفتید به صورت آزاد کار کنید یا کسب و کار خود را راه اندازی کنید. فراموش نکنید که آن را مانند هر حرکت شغلی دیگری در نظر بگیرید.

آقای Woodruff-Santos می‌گوید: “من آن را همانطور که مردم اعلام می‌کنند نامزد کرده‌اند یا بچه دار شده‌اند اعلام کردم.” و اضافه کرد که می‌تواند به ایجاد تجارت بالقوه در شبکه فعلی شما کمک کند.

او همچنین توصیه می‌کند با شبکه‌ای از دیگر فریلنسرها، صاحبان مشاغل کوچک یا کارآفرینانی که کارهای مشابهی انجام می‌دهند در تماس باشید. تا یک گروه حرفه‌ای برای تکیه بر آنها داشته باشید.

این به این دلیل است که افراد خوداشتغال از مزایای ساعات خوش اداری یا دیگر جنبه‌های اجتماعی داخلی کار در یک شرکت بزرگ‌تر برخوردار نیستند. و ممکن است احساس تنهایی کنند.

او همچنین توصیه می‌کند که برای خودتان حد و مرزهای حرفه‌ای تعیین کنید. و به آن پایبند باشید. مانند تصمیم‌گیری برای مدت زمانی که روی پروژه‌های مختلف کار می‌کنید و چه زمانی آزاد هستید.

او گفت: «مشکل کارمند بودن بیش از حد یکنواخت شدن است. “من فکر می‌کنم لذت خوداشتغالی این است که می‌توانید برنامه خود را متنوع کنید.”

برای خبرهای بیشتر اینجا را کلیک کنید.

منبع: CNBC

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.