وب سایت رسمی گروه بین المللی 10Points

اولین تاکسی های پرنده عمومی eVTOL جهان

اولین تاکسی های پرنده عمومی eVTOL جهان

اولین تاکسی های پرنده در نئوم عربستان

در بیانیه مطبوعاتی آمده است که شرکت پیشگام تاکسی پرنده Volocopter، در سرمایه‌گذاری مشترک با نئوم، اولین تاکسی های پرنده جهان را راه‌اندازی کرده است. نئوم که شرکتی برای توسعه شهری پایدار در عربستان سعودی است. «اولین سیستم حمل و نقل عمودی عمومی در جهان» اعلام کرده است.

این پروژه با سفارش 15 هواپیمای Volocopter توسط NEOM به این استارت آپ عمودی آغاز شد. هدف آنها برای شروع عملیات در دو تا سه سال بوده است.

یک شهر صنعتی مدرن با حمل و نقل عمومی eVTOL

نئوم که یک شهر با توسعه پایدار است منطقه‌ای از عربستان با سرمایه‌گذاری بالغ بر 500 میلیارد دلار می‌باشد. عربستان این شهر را به عنوان شهر آینده تبلیغ می‌کند. نئوم در انگلیسی به “آینده جدید” ترجمه می شود. هدف نئوم این است که به طور انحصاری از منابع انرژی تجدیدپذیر تامین شود و وب‌سایت توسعه آن را به عنوان یک “شهر صنعتی تخیلی” توصیف می‌کند که بر پایه انرژی‌های تجدیدپذیر و فناوری پیشرفته بنا شده است.

طبق این وب‌سایت، نئوم «منطقه‌ای در شمال غربی عربستان سعودی در دریای سرخ است که از ابتدا به‌عنوان یک آزمایشگاه زنده ساخته می‌شود – مکانی که کارآفرینی مسیر این آینده جدید را ترسیم می‌کند».

این سرمایه‌گذاری مشترک با خدمات تاکسی پرنده Volocopter به منظور ایجاد یک سیستم حمل‌ونقل عمومی با استفاده از فناوری‌های eVTOL،  انجام شده است. هدف آنها یکپارچه‌سازی کامل سیستم حمل‌ونقل عمومی بدون آلایندگی در شهر جدید نئون است.

تاکسی های پرنده تا دو سال آینده به آسمان می‌رسند

سفارش هواپیمای Volocopter برای نئوم شامل 10 هواپیمای مسافربری VoloCity و پنج هواپیمای لجستیکی VoloDrone است. طیف وسیعی از هواپیماهای Volocopter تاکنون شامل این دو مدل و همچنین هواپیمای VoloConnect با بال ثابت است. که برای رفت و آمد از حومه به شهر طراحی شده است.

به عنوان بخشی از اعلامیه سرمایه گذاری مشترک، نئوم اعلام کرد که آماده سازی اکوسیستم خود را برای پروژه حمل و نقل هوایی شهری در سال 2022 آغاز خواهد کرد. کریستین بائر، مدیر ارشد تجاری Volocopter، گفت: اکوسیستم از ابتدا بدون محدودیت زیرساخت یا مقررات قدیمی است.

جدول زمانی برای سرمایه گذاری مشترک جدید مطابق با ادعای Volocopter در ماه مارس است. مبنی بر اینکه خدمات تاکسی پرنده خود را طی دو سال در پاریس و سنگاپور آغاز خواهد کرد. سایر شرکت‌های eVTOL، مانند لیلیوم آلمان، جدول زمانی مشابهی دارند. در اوایل سال جاری، هیوندای با استارت‌آپ بریتانیایی Urban-Air Port در پروژه زیرساختی eVTOL خود همکاری کرد. این دو شرکت اعلام کردند که 200 تاکسی پرنده را برای کمک به انتقال به حمل و نقل هوایی شهری خواهند ساخت. تاکسی های پرنده ممکن است واقعاً در این دهه پرواز کنند.

برای خبرهای بیشتر اینجا را کلیک کنید.

منبع: interesting engineering 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.