وب سایت رسمی گروه بین المللی 10Points

آموزش علم پتروشیمی

من صمد كارگر با تجربه ٢٥ ساله در شيمی و پتروشيمی به شما ياد ميدهم چگونه با استفاده از اين صنعت پول ساز، ثروتمند و روياهاتون رو بسازين.​

استقبال شهرداری تهران از فناوری انرژی های تجدیدپذیر دانمارک

استقبال شهرداری تهران از فناوری انرژی های تجدیدپذیر دانمارک

استقبال شهرداری تهران از فناوری انرژی های تجدیدپذیر دانمارک

 

انرژی های تجدیدپذیر دانمارک موضوعی بود که «جسپر وار» سفیر دانمارک در ایران روز سه شنبه با حضور در دفتر پیروز حناچی با شهردار تهران جهت صحبت در این مورد  دیدار کرد.

 

پیروز حناچی در این دیدار گفت: فعالیت‌های دانمارک در حوزه‌های شهری برای ما قابل استفاده است. و شهرداری تهران از همکاری با کپنهاگ درباره مسائل شهری استقبال می‌کند.

 

انرژی های تجدید پذیر

 

همچنین به پیشنهاد سفیر دانمارک در زمینه کاهش مصرف سوخت و انرژی در ساختمان‌های تهران اشاره کرد. وی گفت: یکی از برنامه های جدی شهرداری تهران استفاده از انرژی های تجدید پذیر است.

 

استفاده از موتور های برقی، اتوبوس ها و تاکسی ها نیز در دستور کار قرار دارد. در همین زمینه ساختمان های شهرداری در برخی موارد به سلولهای خورشیدی مجهز شده اند.

 

حناچی با بیان این که شهرداری از طرح‌هایی که شرکت های دانمارکی در این زمینه ارائه می کنند استقبال می‌کند، گفت: علاقه داریم جزئیات بیشتری از طرح های که دانمارک در این زمینه دارند بدانیم. و در صورتی که این طرح ها موفق ارزیابی شوند بخش های دیگری مانند سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت در ایران نیز حاضر به همکاری با شرکت های دانمارکی در این زمینه هستند.

 

خیابان ولیعصر

 

وی به ایده‌های شهرداری درباره خیابان ولیعصر و کاهش ترافیک در شهر اشاره کرد و گفت: خیابان ولیعصر(عج) یکی از قدیمی‌ترین خیابان های تهران است که مسافتی در حدود ۲۰ کیلومتر دارد. و مردم شهر تهران نسبت به آن حساسیت خاصی دارند.

 

شهرداری تهران هم به دنبال ثبت جهانی این خیابان است که بیش از ۱۸ هزار درخت چنار را در خود جای داده است. و یکی از ایده هایی که درباره خیابان ولیعصر (عج) مطرح است پیاده راه سازی خیابان در ساعت‌هایی از روز است که در صورت استقبال مردم آن را تداوم خواهیم داد.

 

خط ال آر تی

 

شهردار تهران ادامه داد: یکی دیگر از ایده ها ایجاد خط ال آر تی در تهران است که اگر شرکت‌های دانمارکی حاضر باشند حاضریم در باره آن مذاکره کنیم.

 

مترو

 

وی تاکید کرد: مترو اصلی‌ترین پروژه مدیریت شهری در تهران است بر اساس برنامه ریزی انجام شده تهران ۱۰ خط مترو خواهد داشت. که تاکنون  هفت خط آن به بهره برداری رسیده است و ۲۵۰ کیلومتر در تهران مترو ساخته شده است. که همین مقدار هم باید به آن اضافه شود.

 

در این دیدار سفیر دانمارک در تهران با ابراز خوشحالی نسبت به ملاقات با شهردار تهران گفت : من پیشتر به تهران سفر کرده بودم و تغییراتی که در این سال‌ها در شهر تهران انجام شده بسیار زیاد است.

 

جسپر وار افزود : دانمارک از تحریم های حداکثری دولت امریکا هیچ وقت حمایت نکرد و امروز هم آمده‌ام اینجا که بگویم شرکت های دانمارکی در حوزه‌های مختلف حاضر به همکاری با تهران هستند.

 

کاهش مصرف انرژی

 

از جمله در بخش کاهش مصرف انرژی، ایده‌های جدید و نوآورانه ای را برای ایران در نظر دارند که در صورت تمایل تهران حاضرند آن را پیاده سازی کنند.

 

شرکت های دانمارکی حاضرند در ازای دریافت مابه التفاوت مصرف انرژی ساختمانهای تهران را  نیزمجهز به دستگاههای کاهش مصرف سوخت و انرژی کنند.

 

وی خاطرنشان کرد : من خود اهل ورزش هستم و یک بار خیابان ولیعصر را تا انتها طی کردم، برای من این خیابان خیلی جالب بود و می خواهم بدانم.

 

سفیر دانمارک همچنین به دوچرخه سواری شهردار اشاره کرد و گفت: من از این بابت از شهردار تهران تشکر می کنم که دوچرخه سوار است خود من هم در تهران گاهی دوچرخه سواری می کنم در دانمارک فرهنگ دوچرخه سواری وجود دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.