وب سایت رسمی گروه بین المللی 10Points

آموزش علم پتروشیمی

من صمد كارگر با تجربه ٢٥ ساله در شيمی و پتروشيمی به شما ياد ميدهم چگونه با استفاده از اين صنعت پول ساز، ثروتمند و روياهاتون رو بسازين.​

برنامه تحول در اقتصاد انرژی‏‏‌های تجدیدپذیر

برنامه تحول در اقتصاد انرژی‏‏‌های تجدیدپذیر

احداث نیروگاه‌های جدید؛ تحول در اقتصاد انرژی‏‏‌های تجدیدپذیر

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر وزارت نیرو گفت: به دنبال ایجاد تحول در اقتصاد انرژی‏‏‌های تجدیدپذیر هستیم. محمود کمانی اظهار کرد: در رتبه تاریخی و مهمی در بحث انرژی کشور قرار داریم. در دهه ۷۰ جمعی از دانشمندان، ایران را در بین پنج‌کشور بزرگ در بین تولیدکنندگان توربین قرار دادند. وی گفت: احداث ۱۰‌هزار مگاوات انرژی تجدید‌پذیر در وزارت نیرو در حال پیگیری است.

در حال حاضر ۹۰۰مگاوات انرژی تجدیدپذیر در کشور تولید می‌شود. که باید ظرف چهار سال به ۱۰‌هزار مگاوات برسیم. وزارت نیرو از این حوزه در حال حمایت است. و برای قبل از پیک ۱۴۰۱ به دنبال ایجاد ۵۰۰مگاوات انرژی تجدیدپذیر هستیم.  رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر تصریح کرد: در اقتصاد انرژی‌های تجدید‌پذیر به دنبال ایجاد تحول هستیم. و مدل‌های مختلفی برای عقد قرارداد ایجاد می‌کنیم که شامل قرارداد با حوزه صنعت، صادرات برق تجدیدپذیر و استفاده از انرژی تجدید‌پذیر برای رمزارزها می‌شود. و منابعی برای خرید برق از این نیروگاه‌های کوچک و پشت‌بامی دیده شده است.

پتانسیل‌های کشور در حوزه‌ی انرژی‌های تجدیدپذیر

کمانی اضافه کرد: کشور پتانسیل زیادی دارد و حدود بیش از ۱۰۰‌هزار مگاوات ظرفیت انرژی خورشیدی و ۴۰‌هزار مگاوات انرژی بادی دیده شده است. که می‌توان جایگاه ویژه‌ای را در این حوزه در اختیار داشت، همچنین استفاده از نخبگان فعال در این صنعت بسیار اهمیت دارد.

برای خبرهای بیشتر اینجا را کلیک کنید.

منبع: دنیای‌اقتصاد

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.